У Мілані лікарі зробили МРТ мумії зі стародавнього Єгипту

04.02.2025
thumbnail

Там збираються відновити зовнішність мумії та проаналізувати особливості скелету.

Завдяки обстеженням збираються відновити зовнішність мумії та проаналізувати особливості скелету, щоб, зокрема, підтвердити стать. Адже буває всяке. Наприклад, у квітні польські лікарі, просканувавши чоловічу мумію з варшавського музею, виявили, що насправді це була вагітна молода жінка.

Мумії зі стародавнього Єгипту зробили МРТ в міланській лікарні, щоб з’ясувати, який вигляд мала давня людина і чим вона займалась. Зазначається, що ця мумія з археологічного музею в Бергамо.

Нове дослідження провели над найвідомішими єгипетськими муміями, які стали символами давнього Єгипту і зберіглися в історії. Ось кілька з них:

  1. Мумія фараона Тутанхамона: Мумія Тутанхамона є однією з найвідоміших інкапсульованих мумій у світовій історії.
  2. Мумія фараона Рамзеса II: Рамзес II був одним з великих фараонів Давнього Єгипту і правив близько 66 років.
  3. Мумія Хетепхерес: Ця мумія належала до жінки і матері фараона Хеопса, великого будівельника піраміди в Гізі. Ця мумія була також знайдена в Долині царів.
  4. Мумія імператора Хатшепсут: Хатшепсут була однією з небагатьох жінок, які вступали на престол фараонів в Давньому Єгипті. Її мумія була знайдена в Долині царів.
  5. Мумії Долини царів: Долина царів налічує багато мумій фараонів і вищих посадовців стародавнього Єгипту. Деякі з них були знайдені і досліджені, а інші ще чекають свого відкриття.

КТ-сканування і подальша комп’ютерна обробка рентгенівських знімків

Фараон Секененра Таа II правив Верхнім Єгиптом в 1569 – 1554 роках до нашої ери. Його мумія була виявлена ​​в 1880-х роках. Перше дослідження, проведене в 1886 році, виявило кілька серйозних травм голови, які призвели до його смерті.

Справжня причина загибелі Секененра становить певний історичний інтерес, так як вона непрямим чином призвела до об’єднання Єгипту.

Думки вчених щодо обставин смерті фараона розділилися. Одні вважали, що він загинув на полі бою під час битви з гігсотами, інші припускали, що він був схоплений у бою і страчений, треті – що його вбили уві сні в результаті палацового перевороту.

slide
slide
slide
Висновки експертів були опубліковані в журналі Frontiers in Medicine.

КТ-сканування і подальша комп’ютерна обробка рентгенівських знімків виявили:

  • руки фараона в момент смерті були зв’язані за спиною;
  • смертельні удари наносилися п’ятьма різними видами зброї;
  • смерть Секененра була, швидше за все, церемоніальною стратою.

Фахівці також встановили, що фараону на момент загибелі було близько 40 років.

Крім того, вдалося виявити, що бальзамівники майстерно приховали рани на голові правителя під шаром бальзамуючого матеріалу, аналогічного наповнювачам, які використовуються в сучасній пластичній хірургії. На думку авторів, це означає, що муміфікація відбувалася в реальній лабораторії, а не в погано обладнаному місці, як припускали раніше.

Відкриття проливає світло на поворотний момент в історії Єгипту: смерть Секененра спонукала його наступників продовжити боротьбу за об’єднання Єгипту і поклала початок Нового царства.

Поділитися:
FacebookTelegramTwitterInstagram